Různé užitečné tipy

 

    Zde se návštěvníci dozvědí informace o různých vychytávkách a užitečných tipech, které pomáhají hrát pohodlněji Vietcong a také snadněji ovládat dovednosti a využívat výhody pro hru.

 

Rychlé klávesy

 

    - je možné užívat ve Vietcongu ve hře Více hráčů tzv. ''Rychlé klávesy''. Ty umožňují hráčům okamžitě oznamovat pozdravy, další vymyšlené hlášky nebo příkazy pro spolupráci s ostatními hráči jedním kliknutím a mnoho dalšího.

    Zde je návod:

    1) ve svém pevném disku najed'te do složky Vietcong

    2) klikněte na složku user a následně na ikonku Poznámkového bločku mp_bindkeys

Pro příklad hned ze začátku máte před sebou klávesy F, od 1-12 (F1-F12)

    1) zvolte si například klávesu F1= , za = napište BEZ MEZERY anglické slovo say(MEZERA)a vaše hláška

    2) hlášku uložte v možnostech Poznámkového bloku Soubor a ve sloupečku zvolte Uložit (né ''Uložit jako...'')

Vaše hláška by tedy měla mít tento formát v Poznámkovém bloku, například: F1=say ahoj

 

    - nyní zapněte Vietcong, vyberte si herní server a pro zkoušku aktivujte Váš rychlý pozdrav ostatním hráčům prostřednictvím této užitečné vychytávky

    - můžete využívat i ostatní nabízené klávesy, nejenom tedy Fka. Jen pro poznámku jistě stojí za to, že klávesa F2 slouží k focení ''screenů'' (fotek, obrázků) přímo ve hře, tudíž se nedoporučuje ji používat

 

Poznámka: Nepoužívejte při tvorbě své vymyšlené hlášky nebo pozdravu obyčejné čárky ( , ) ! Veškerá slova za ní totiž budou i přes uložení vynechána a tak čárky nahrazujte nejlépe pomlčkama nebo krajně podtržítkama ( _ ) .

 

Chatlog - zaznamenané zprávy

 

    V Chatlogu jsou zaznamenány veškeré zprávy, které člověk v chatu při hře napíše. Evidují se v něm i hlášky herních serverů - tedy i uvítací zprávy. Jistě, klientům se napsané zprávy zobrazují i v konzole po stisknutím tlačítka ; pod Esc, nicméně když člověk hru celou ukončí do Windowsů, veškeré zprávy nenávratně zmizí. Proto je výhodné, že ve složce Vietcongu lze najíst i tento Chatlog soubor, který má podobu klasického Poznámkového bloku.

Čím víc zpráv napíšou všichni hráči, které se do něj ukládají, tím víc kilobajtů ve své velikosti získává. A někdy to může být i v MB. Proto je potřeba soubor jednou za dlóhý čas smazat a nahradit ho novým. Je ale pravdou, že drtivá většina hráčů si těchto drobností, jako je právě tento Chatlog příliš nevšímá. Chatlog tedy lze najít ve složce Vietcong a pod složkou se jménem dev .

Pokud by tedy někdo hledal například E-Mailovou adresu, kterou hráč poskytl, stačí ju pouze najít. Záleží už jenom na tom, z kterého datumu hledaný napsaný kontakt nebo napsaný text je. Tento textový soubor tedy řekněme nepatří k jedněmi z nejdůležitějších subjektů ve Vietcongu, ale na druhou patří jako záznam informací určitě k těm nejužitečnějším.

 

Režimy střelby

 

    U zbraní s plně automatickou střelbou a jednotlivými výstřely je užitečné využívat tyto režimy střelby správně. Na větší vzdálenosti je doporučeno zbraně přepínat na jednotlivé výstřely nejen kvůli zpětnému rázu zbraně, ale je také větší pravděpodobnost, že svůj cíl efektivněji zasáhnete.

Na kratší nebo bezprostřední blízkosti využívejte plně automatickou střelbu nebo využijte i bajonetu na hlavni zbraně.

 

Puška M-16 dovede dobře zasáhnót cíl i na větší vzdálenost, nicméně vzhledem k menšímu zásobníku s rychlou kadencí střelby se doporučuje vždy M-16 přepínat na jednotlivé výstřely.

Zkušení hráči Vietconga moc dobře ví, že v tomto režimu střelby je M-16 velmi účinná a tudíž dost užitečná. M-16 (stejně jako AK-47 a některé další velmi kvalitní zbraně) dovede nepřítele zabít 1-2 dobře mířenými kulkami do důležitých a citlivých částí těla nepřítele.

 

Užívejte chytře granáty!

 

    Vyplatí se správně s granáty zacházet, respektive je použít proti nepříteli! Pro přesné házení granátů zkuste zapojit svou vychytralost. V místech při kontaktu, kde vidíte nebo popřípadě tušíte pozici Konga, odjistěte granát a držte ho dle svého uvážení 2-3 vteřiny v ruce a poté napřáhněte a hod'te ho na něj!

Jak jistě hráči Coopu vědí, tak Kongové (stejně tak jako my hráči), nejsou blbí a před hozeným granátem začnou utíkat, aby si zachránili zdraví, popřípadě život. Nicméně pokud hráč nehodí granát po odjištění okamžitě, ale chvilinku počká a právě ho hodí tak, že Kong pak nemá šanci utéct z výbušné zóny granátu. A při větším štěstí a náhodě lze takto odprásknout i více Kongů na jednom místě.

Tato taktika se někdy vyplatí i v dalších herních módech. Například DM nebo CTF... je to zkrátka otázka štěstí...